Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2451
mod_vvisit_counterDün463
mod_vvisit_counterBu Hafta5659
mod_vvisit_counterBu Ay24349
mod_vvisit_counterTüm2907341

Bugün: 21 Mar 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 104 ziyaretçi çevrimiçi

Vajinismus Tedavisini Kim Yapmalıdır?

Vajinismusun tedavisini kim yapmalidir, vajinismus tedavisini kim yaparVajinismus bazen bir cinsel işlev bozukluğu, bir sorun olmaktan çok fazla şey ifade edebilir. Psikolojik birçok sorunun eşlik ettiği karmaşık bir ruhsal rahatsızlık olabilir.

Bu nedenle vajinismusun birçok sebebive vajinismuslu kadının ihtiyacına göre değişen tedavi seçenekleri vardır. Multidisipliner olarak çalışılan yataklı bir cinsel işlev bozuklukları kliniği söz konusu değilse, girişimsel müdahalede bulunma hakkı ülkemizde sadece jinekologlara aittir.

Bu nedenle parmak ve dilatatör uygulamaları gibi girişimsel müdahaleleri içeren bir vajinismus tedavisini, cinsel işlev bozuklukları konusunda tecrübeli, psikoloji konusunda da eğitimli ve bilgili olan bir jinekolog uygulayabilir.

Hem jinekolog hem de cinsel terapist yetisine sahip olan hekimler tercih edilmelidir. Çünkü cinsel terapi konusunda deneyimi olmayan jinekologlar yanlış yönlendirmelere neden olabilir. Jinekolog hekimin cinsel terapi konusunda çok sayıda hasta görmüş ve tedavisine katılmış olması deneyim kazanma açısından önemlidir.

Vajinismus tedavisinde doktor seçimi önemlidir?

İlginizi Çekebilecek Konular