Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün188
mod_vvisit_counterDün2351
mod_vvisit_counterBu Hafta6332
mod_vvisit_counterBu Ay20096
mod_vvisit_counterTüm2853654

Bugün: 18 Oca 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 19 ziyaretçi çevrimiçi
Vajinismus Nasıl Tedavi Edilir

Vajinismus nasil tedavi edilir, Vajinismus AnkaraVajinismusun tedavisinde en sık kullanılan ve en etkili geleneksel yaklaşımlardan biri davranışçı yaklaşımdır. Bu yaklaşımda, cinsel davranışların tüm diğer davranışlar gibi öğ­renildiği ve cinsel işlev bozukluklarının yanlış öğrenmelere bağlı olduğu görüşü esas alınmaktadır. Öğrenme kurallarına dayanan, derin kas gev­şetme ve sistematik duyarsızlaştırma yöntemlerinin kullanıldığı tedavide nelerin yanlış öğrenildiği üzerinde du­rulmakta ve odak noktası vajinismusu olan danışan olmaktadır.

Bu yaklaşıma göre cinsel ilişkiye girememe davranışının altında yatan nedenlerin üzerinde durmak yerine, bu davranışın değiştirilmesi daha uygundur. Başka bir deyişle cinsel terapi sürecinin amacı istenilmeyen davranışların değiştirilmesi veya ortadan kaldırılması ve yerine uyumlu davranışların kazandırılmasıdır. Bu amaç için yerine göre birden fazla şartlanma işlemi uygulanabilir. Kaynağı ne olursa olsun, bireyin yakınmalarına yol açan belirtiler ya da uyumu bozan davranışlar ortadan kalkınca, denge ve düzen sağlanmaktadır.

Tedavi diye kastedilen sadece semptomların yani rahatsızlık belirtilerinin geçmesi değil; bu belirtileri yaratan bilinçdışı çatışmaların çözümlenmesi, huzurlu ve mutlu bir hayatın oluşması, çift ilişkisinin düzenlenmesi ve sağlıklı bir cinselliğin yaşanmasıdır.