Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün889
mod_vvisit_counterDün463
mod_vvisit_counterBu Hafta1846
mod_vvisit_counterBu Ay22787
mod_vvisit_counterTüm2905779

Bugün: 21 Mar 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 86 ziyaretçi çevrimiçi

Vajinismus Tedavi Süresi Nedir

Vajinismus Tedavi Süresi Nedir

Her kadının vajinismus olma nedeni farklıdır. Bu yüzden uygulanan tedavilerin süresi öncelikli olarak nedene bağlı olarak değişebilir. Ama öncelikle bilinmesi gereken yılların birikimi ile oluşan vajinismus 15 dk da ya da 2 günde tedavi edilemez.

 

Ortalama tedavi süresi 4-7 gündür.  Yapılan ilk görüşme ve yüzeysel jinekolojik muayene sonrasında vajinismusun şiddeti ve aşağı yukarı tedavinin kaç seans süreceği çiftlere söylenebilmektedir.

Seans sıklıkları ise hastalarımızın iş hayatları, aile düzenleri, merkezimize gelebilme durumlarına göre ayarlanabilmektedir.

Ankara’da yaşayan ve çalışan hastalarımızla genellikle günaşırı olarak görüşürüz. Şehir dışından  gelecek olan hastalarımıza ise Ankara’da ortalama olarak 5 ila 7 gün kalabilecek şekilde kendilerini ayarlamalarını önermekteyiz.

Şehir dışından gelen hastalarımızın gerektiği takdirde seanslarını aynı gün içinde sabah ve akşam  görüşmeleri olarak düzenlememiz gerekli olabiliyor..

Zaman kaybı olmaması açısından tedavilere adet dönemi bitiminde başlamak daha uygundur.

Vajinismus bir “erteleme-kaçınma hastalığı”dır. Çeşitli mazeretlerle tedavi sürekli ertelenir.Sürekli ertelemek için bir neden vardır.

Tedaviden kaçınan hastalar tedavi programından sonra vajinismustan kurtulduklarını görürler ve  hep aynı sonuca ulaşırlar ‘ Keşke daha önce gelseydik, bu kadar beklemeseydik...


Eşlik eden psikyatri ile ilgili bir hastalık varlığında örneğin; takıntılı düşünceler, tekrarlayan el yıkamalar, aşırı boyutta hastalanma ve ölme korkusu, ağır depresyon gibi durumlarda tedavi süresi uzayabilir. Bu gibi durumlarda gerekli görülürse psikyatri uzmanından destek istenebilir.

Vajinismus tedavisinde hastanın tedaviye istekli olması, verilen ödevlerini eksiksiz yapması ve doktoruna olan güveni tedavi süresini oldukça kısaltmaktadır.


İlginizi Çekebilecek Konular