Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün910
mod_vvisit_counterDün463
mod_vvisit_counterBu Hafta1867
mod_vvisit_counterBu Ay22808
mod_vvisit_counterTüm2905800

Bugün: 21 Mar 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 97 ziyaretçi çevrimiçi

Aseksüel Evlilikler

Aseksüel Evlilikler

Cinsellik günümüzde hala bir tabu olarak görülüyor ve bu nedenle cinsel sorunlar çok fazla dile getirilmiyor. Ancak çok fazla sayıda çift cinsel sorun yaşıyor. Hatta ülkemizde cinsel hayatı aktif olan her on erkekten yedisi ve her on kadından sekizi hayatlarının bir döneminde cinsel işlev bozuklukları yaşıyor. Oysa sağlıklı ve mutlu bir evlilik için cinsellik vazgeçilmez bir unsurdur.

Yapılan araştırmalarda, 30-40 yaş aralığındaki insanların %15-20'si yılda yalnızca 10 defa; %20'si ayda 2 ya da 3 defa; %25'i ise ayda bir defa seks yaptığı gözlemleniyor. Ankete katılan deneklerin %24'ü cinselliğin çok önemli olmadığını; %3 ise tümüyle gereksiz olduğunu ifade ediyor. Bu durum, evlilik ve çift ilişkilerinde birçok sorunun ana sebebi olabilir.

Arkadaşlık ilişkileri ile yakın kadın erkek ilişkilerini birbirinden ayıran en önemli eylem cinselliktir. Arkadaşlık ilişkilerinde duygusal, entelektüel ve düşüncesel yakınlık vardır, buna cinsellik eklendiğinde bu arkadaşlık ilişkisinden çok farklı bir yakınlığı ve mahremiyet paylaşımını beraberinde getirir. Bu nedenle kadın ve erkeği çift yapan aradaki cinselliktir.


İlginizi Çekebilecek Konular