Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün208
mod_vvisit_counterDün2351
mod_vvisit_counterBu Hafta6352
mod_vvisit_counterBu Ay20116
mod_vvisit_counterTüm2853674

Bugün: 18 Oca 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 36 ziyaretçi çevrimiçi

Vajinismusta kasılan vajina değil

Vajinismusta kasılan vajina değil

Özellikle son 20 sene içerisinde gelişen teknoloji ve gerek merkezi sinir sistemi, gerekse endokrin sistem ile ilgili sayısız çalışmaların ardından bugün artık cinsel işlevin nöroendokrin temelleri ile ilgili daha fazla bilgiye sahibiz. Cinselliğin merkezi kuşkusuz beyindir.

Sanıldığının aksine en önemli cinsel organ penis ya da vajina değildir. Merkezi sinir sisteminin çok sayıda bölgesi işin içinde olmakla birlikte, cinsel işlevlerden sorumlu beyin alanları esas olarak beyindeki limbik sistem ve hipotalamustur. Çok sayıda hormon, nörotransmitter sistemi ve peptid cinsel işlevlerin düzenlenmesinde rol oynamaktadır.

Ancak, cinselliğe sağlıklı bir bakış çok yönlü bir yaklaşımla sağlanabilir. Sağlıklı bir cinsellik için sağlıklı çalışan bir beyin ve cinselliğin psikolojik, sosyal ve kültürel boyutlarında da sağlıklı düşünceler olmalıdır. Penis ve vajina önemli oyunculardır.

Ama filmin esası yönetmende, beyindedir. Eğer kişinin cinsellikle ilgili olumsuz duygu ve düşünceleri varsa, cinsel ilişkiden haz alması zordur.


Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Salı, 25 Ekim 2011 20:27

Takip 4498.

Konuyu Oyla

(2 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular