Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün884
mod_vvisit_counterDün463
mod_vvisit_counterBu Hafta1841
mod_vvisit_counterBu Ay22782
mod_vvisit_counterTüm2905774

Bugün: 21 Mar 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 84 ziyaretçi çevrimiçi

Vajina Kilitlenmesi

Vajina Kilitlenmesi

Vajina kilitlenmesinin tıbbi bir doğruluğu olmamasına rağmen gençliğinde ya da çocukluğunda çeşitli travmalara maruz kalmış kadınların cinsel ilişki sırasında pelvik taban kaslarını (vajina kaslarını) istemsiz olarak kasılarak cinsel ilişkiyi imkansız haline getirmesidir.

 

Çevremizden, arkadaşımızdan, yakınlarımızdan duyduğumuz bilgiler asılsız olmakla beraber vajina kasları penisi kilitleyecek derecede güçlü değildir.

Tıp literatüründe vajina kilitlenmesi olarak kayda geçmiş bir tıbbi vaka bulunmamakla beraber kadınlar vajinismus rahatsızlığını vajina kilitlenmesi olarakta isimlendirebilmektedir.

İlk gece korkusu ya da tıptaki adı vajinismus olarak bilinen istemsiz kasılmalar tamamen bilinçaltının yapmış olduğu bir durumdur. Cinsel ilişki sırasında, bacaklarınızda kasılma, terleme gibi durumlar ile karşılaşıyor ve partneriniz ile cinsel ilişkiye istediğiniz halde giremiyorsanız bir hekim yardımı almanızı tavsiye ederim.


İlginizi Çekebilecek Konular