Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün128
mod_vvisit_counterDün2458
mod_vvisit_counterBu Hafta3543
mod_vvisit_counterBu Ay24484
mod_vvisit_counterTüm2907476

Bugün: 22 Mar 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 48 ziyaretçi çevrimiçi

Vajinismus muyum?

Vajinismus muyum?

Vajinismus sorunu yaşayan kadınlar, uzun bir süre başlarına gelenin ne olduğunu anlayamazlar. Bunun geçici bir durum olduğunu düşünürler.Genellikle düğün sonrası ilk cinsel birleşme, yorgunluk, stres, adet görme nedeniyle geciktirilir. Kadının korkusu giderek artar, sürekli bir erteleme davranışı içine girilir.

Özellikle balayında başıma bir şey gelirse, çok kanamam olursa, kilitlenirsem yakınlarda hastane var mı? diye düşünceler oluşur. Otelde kalınıyorsa burada rezil olmayayım evimize gidince yaparız kararı alınır. Eve dönülünce ise erteleme ve kaçınma davranışı devam eder, düzenimiz otursun!, hafta sonu yapalım!,bayramdan sonra deneyelim! tatile gidip gelelim vs....

Bu arada kadın bende bir sorun var, vajinamda bir anormallik olabilir, benim vajinam küçük, bende cinsel isteksizlik var gibi düşünceler içine girer. Vajinismus sorunu yaşayan çiftlerde bir süre sonra erkeklerde de cinsel sorunlar başlar. Daha önceleri bir sorunu olmayan erkekte de cinsel isteksizlik, ereksiyon sorunları ortaya çıkabilir.

İnternet bilgileri genelde bu çifti yanlış bilgilerle daha da çıkmaza sokar. Hipnoz tedavileri, 15 dk 'da tedavi, üç günde vajinismusa son şeklindeki söylemler hastaların uzun süre doğru tedaviyi almalarını engeller.

Vajinismus bizim kültürel hastalığımızdır, yeni evli bir çift ilk bir ay cinsel birleşme denemelerinde başarısız oluyorsa mutlaka doktora başvurmalıdır.

Vajinismus Ankara tedavisi, ulaşım için tıklayınız...

Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Pazartesi, 05 Ocak 2015 15:05

Takip 2325.

Konuyu Oyla

(0 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular