Arama

OP. DR. YASEMİN YILDIZ

yasemin yildiz

FACEBOOK

KİTAPLAR

ebeveyn mirasi

vajinismus mudurlu bedenler

VİDEOLAR

vajinismus tv programi showtv

vajinismus tv programi kanal a

vajinismus tv programi ender sarac

vajinismus

vajinismus tv programi gulben

vajinismus tv programi gulben 2

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün23
mod_vvisit_counterDün364
mod_vvisit_counterBu Hafta2829
mod_vvisit_counterBu Ay14511
mod_vvisit_counterTüm2878264

Bugün: 23 Şub 2018

SİTEDE KİMLER VAR

Şu anda 18 ziyaretçi çevrimiçi

Normal doğum yapmak vajinismusu geçirir mi?

Normal doğum yapmak vajinismusu geçirir mi?

Hamile kalma arzusu kadınları vajinismusa neden olan korkularını aşmak için cesaretlendirebilir. Hamile kalmak istedikleri için vajinismus tedavisine başlayan kadınlar arasında başarı oranları her zaman çok daha yüksektir. Çocuk sahibi olma isteği ile tedaviye başlayan vajinismus hastalarında bu sorunu çözmeye yönelik güçlü arzu ve istek bir avantaja dönüşür.

 

Vajinismuslu kadınların çok düşük bir oranı  spermin vajinaya kaçması nedeniyle hamile kalıyor. Kişi normal doğum yapsa bile, daha sonra vajinismusu devam ediyor. Ve genellikle normal doğum yaparsa vajinismusun  geçebileceğini söylense dahi, bu  genellikle mümkün olmamaktadır.

Ve çiftlerin vajinismus sorunu çözülmeden çocuk sahibi olmaları problemin iyice görmezden gelinmesine ve ertelenmesine neden olur. Sahip oldukları güzel çocuğun doğumu, büyümesi, sorunları, okula başlaması, okuldaki sorunları ile uğraşmak çiftlerin  bu sorunu daha da ihmal etmelerine sebep olur.

Vajinismusa rağmen şans eseri veya bazı çiftlerin tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmaları bu problemin gerçek çözüm yollarından uzaklaşılmasına ve ertelenmesine neden olan bir dezavantaja dönüşmektedir. Vajinismus sorunu yaşayan çiftler bu tarz çözümlere girmeden cinsel terapi ile sorundan kurtulmalıdır. Vajinismus tedavisi kısa süreli ve başarı ile sonuçlanan bir süreçtir.

Doktora Soru Sor
Op. Dr. Yasemin Yıldız Yazan: Op. Dr. Yasemin Yıldız
Pazar, 07 Temmuz 2013 19:23

Takip 4185.

Konuyu Oyla

(5 Oy)

İlginizi Çekebilecek Konular