Vajinismusu Yenenler

AnasayfaVajinismusu Yenenler

Sayfada yazılanlar beni çok etkiledi…

Yasemin hanım öncelikle size teşekkür ederim.beni sadece vajinusmustan değil kendi olumsuz düşüncelerimden de kurtardınız.Eşimle mutlu bir evliliğimiz vardı ama içimde hep bir eksiklik.

Her ilişkiden sonra ağlıyordum bunu sevdiğim insana yapmak istemiyordum ama elimden hiç bir şey gelmiyordu. Vajinusmus olduğumu biliyordum ama bunun üstesinden gelebilirim diyodum ama olmadı. Her denemede duvar karşımıza çıkıyor sonuç acı ve hüsran.şanslı bir insanım çünkü eşim her anımda yanımdaydı ve biz bunu aşacağız diyordu ama aşamıyorduk.

Tedavi olmak istiyordum ama doktora gitmek her şeyden önce yabancı bir insana sorunumu anlatmak zor geliyordu. Bu şekilde tam 3 yıl geçti. Kendimi şartlandırdım araştırmaya başladım. Sayfada yazılanlar beni çok etkiledi. Masal gibiydi okuduklarım hepsinin sonunda mutlu sonlar vardı. Zorlandım ama aradım yasemin hanımı. İlk görüşmeden sonra herşey inanılmaz güzel gelişti. Her seasta kendimi daha güçlü ve azimli hissediyordum. Zor geliyordu bazen ama yasemin hanımla konuşurken herşey kolaylaşıyordu. Onun yanında kendimi güvende hissediyordum benim değerli bir insan olduğumu ve öyle hissetmemi istiyordu… Kısa süre içinde bu sorundan kurtaracağını söyledi ve öylede oldu.

Mutluydum ama şimdi daha da çok mutluyum. Her şey için şükretmesini öğrendim ve hayatım değişti. TEŞEKKÜRLER

Ben 34 Yaşında Evlendim

Ben 34 yaşında evlendim. Evlenene kadar çok sınırlı deneyimlerim oldu; gerçek bir ilişki ve cinsel birliktelik yaşamamıştım. Ancak bir gün evlendiğimde her şeyin bir anda güzelleşeceğini sanmıştım; vajinusmus gibi bir problemin olabileceği hiç aklıma gelmemişti. İlk gece yorgunduk. Ertesi sabahtan itibaren başlayan denemelerimizde en başta her şey güzel ve sıcakken, “o” aşamaya geldiğimizde bir şey beni durduruyordu. Geçici bir durum olduğunu düşünerek birkaç kez daha denedik, ancak sonuç hep aynıydı.

Yaklaşık bir hafta boyunca bu şekilde devam etti; her şey güzel, sıcak, sevgi dolu, ancak ne zaman eşimle penetrasyon aşamasına gelelim, sanki içimde bir duvar vardı ve eşim o duvara çarptığı an yüksek bir acı duyuyordum. Bu bana ruhsal bir acı da veriyordu; hala tam bir eş olmamıştım; eşime zevk verememiştim; filmlerdeki gibi şehvetli bir birleşme yaşayamamıştım; zengin-fakir, eğitimli-eğitimsiz herkesin gayet sıradan bir şekilde gerçekleştirdiği bir işi becerememiştim. Eşimle biraz araştırınca vajinusmus olduğumu anladım. Tüm bu karmaşık düşüncelerle çare aramaya başladım. Web sitelerinde verilen tavsiyelerden aklıma yatanları uygulamaya çalıştım ama bir yandan bunların çözüm olmayacağını hissediyordum. İkinci haftanın sonunda kendime iyi bir hekim bulup rahatsızlığımı çözmeyi kafama koydum.

Biraz araştırınca web sitesinde yer alan doğru bilgiler nedeniyle Yasemin hocamı seçtim. İyi ki öyle yapmışım. Karşılaştığımız ilk andan itibaren sıcak tavrı, hastasını benimsemesi ve gerçek bir çözüm arayışında olması; hiç sıkılmadan her tür soruma yanıt vermesi bana büyük bir güven verdi. Bu sorundan kurtulabileceğimi ilk randevumuzda anlamıştım. Hocamla birlikte önce geçmişime bakıp bu soruna neden olabilecek şeyleri belirledik. Bunların farkına varmak bile oldukça faydalı oldu.

Seanslar ilerledikçe hem zihinsel olarak hem de davranışsal olarak aklımı, fikrimi, hareketlerimi doğru yöne kanalize etmeye başladık.İlerledikçe bir gün bir bakmışım, dokunamadığım o “şey”e koskoca bir aracı sokabiliyorum. Üstelik bu sonuca ulaşmam yaklaşık 10 günümü aldı. Sonrasında bazen ufak bazen büyük ilerlemelerle sorunumu yenmeye devam ettim. Şu anda eşimle eskisinden de mutluyuz. Bu sorun bize daha evliliğimizin başında kendimizi test etme ve sorunları aşma fırsatı sundu. Bu sorun sayesinde geçmişime bakıp nerelerde hata olduğunu fark ettim. Bu sorun sayesinde bedenimi keşfettim, normalde düşünmeyeceğim şeyleri düşünebildim. Artık eşimle bir evlat sahibi olmayı düşünüyoruz…

Sevgilerimle.

Önce Jinekolog, Sonra Psikiyatrist ve Sonra Siz

2.5 yıllık bir evliliğimiz vardı ama eşimle cinsel ilişkiye girememiştik. Eşimle birbirimizi severek evlenmeştik. Evlliliğimizin ilk günü böyle bi sorunla karşı karşıya kaldık. Vajinusmus nedir onu bile bilmiyordum. Önce bir jinekolağa ardından da bi psikiyatra gittik ama sonuç vermedi. Meğer doğruları hep yanlış yerde aramışız. Böyle arayışlar içinde 2.5 yıl geçti.

Artık umudum kalmamıştı. Son çırpınışlarımı yapıyordum. Artan çocuk soruları iyice bunaltmaya başlamıştı.Bütün ortamlardan kaçar olmuştuk. Böyle bi sorun kime anlatılabilirdi ki…

Eşimle araştırırarak bulduğumuz hem kadın doğum uzmanı hem de cinsel terapist olan yasemin hanıma gitmeye karar verdik (iyikide gitmişiz). Yasemin hanımla ilk konuşmamızda bu işten kurtulacağıma inanmıştım. Lafı dolandırmıyordu gereksiz vaatleri yoktu beraber halledeceğimizi sölemişti ve 5 gün süren seanslar sonunda kurtulmuştuk… İnanamadık şaka gibiydi ama kurtulmuştukk…

Yasemin hanıma ne kadar teşekkür etsem az… İyi ki varsınız… Sizi seviyorummmm

Bilimsel ve Pozitif Yaklaşım…

Eşimle 1,5 yıldır evliydik ama ilişkiye girememiştik. Birbirimizi severek evlendik ve ilişkiye girememe dışında hiçbir problemimiz yoktu. Nasıl olsa bir şekilde kendimiz üstesinden gelebiliriz diye kendimizi kandırarak uzun süre tedaviyi erteledik. Zaman geçiyordu. Bizlerden sonra evlenip çocukları olanları duymak ve aile büyüklerimizin çocuk isteklerine kulaklarımızı tıkamak zorlaşıyordu. Neredeyse her gün deniyorduk ve her defasında ümitsizliğimiz daha da artıyordu. Sosyal yaşamımız kalmamıştı, kendimizi eve kapatmıştık, başarısız denemeler sonrasında saatlerce ağlıyordum.

Eşim her zaman anlayışlıydı; ama son zamanlarda O da mutsuz ve dalgındı. İnternetten bir kadın doğum uzmanı ya da psikolog araştırmaya başladım. Bilimsel yöntemlerden ayrılmayan, anlayışlı, ilgili bir uzman arayışlarım sonunda Yasemin Hanıma ulaştım. İlk görüşmemizde vajinusmusun %100 tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu anlattı. “%100 tedavi…”

Bu hastalığı yeneceğimizi duymak eşim ve beni çok rahatlattı. İlk seanslarda şimdiye kadar hiç tanımadığım bedenimi ve bilinçaltının nasıl çalıştığını anlattı. Diğer seanlarda da beni bedenimle tanıştıran egzersizlere geçtik. Yasemin Hanım, seanslarda bir önceki egzersizi nasıl başardığımı anlatarak bana destek oluyor, diğer bir egzersize geçiyordum. Maksimum 7-8 seansta sorun aşılıyordu ama biz 10 seansı aşmıştık. Birkaç kez daha seanslara gittik artık yine olmadı demekten utanıyordum. Seanslara gitmeyi bırakmıştım.

Denemek istemediğimiz karamsar bir sürece girmiştik. Ama Yasemin Hanım bizi bırakmadı, tekrar çağırdı. Yine uzun uzun konuştuk, henüz aşamadığım yersiz korkularımın üzerine gitmemi sağladı. Egzersizlerimi takip etti, zorlandığım egzersizleri çok iyi yapana kadar defalarca klinikte ve evde tekrarlattı. Birkaç gün içinde ağrısız acısız ilişkiye girdik. Üzerimdeki sıkıntı, o ağır yük birden kalktı, kaybetmeye başladığım özgüvenim yerine geldi, eşimle gerçekten mutlu bir çift olduk ve yakında bir bebeğimiz olacak. Bu sorunu yaşayan çiftlere kesinlikle ümitsizliğe kapılmamalarını, kulaktan dolma bilgilere itibar etmeden, kendilerine bahaneler yaratmadan hiç vakit kaybetmeksizin tedaviye başlamalarını tavsiye ederim. Vajinusmus maalesef çiftlerin kendi başlarına üstesinden gelebileceği bir sorun değil, kesinlikle profesyonel bir yardım alınması gerekli.

Yasemin Hanımla tanışmasaydık, tedaviyi bırakmışken bizi arayıp takip etmeseydi neler yaşardık düşünmek bile istemiyorum. Yasemin Hanıma, pozitif yaklaşımı, anlayışı ve ilgisi için binlerce kez teşekkürler…

Vakit Kaybetmeyin…

Evliliğimin 3. ayında vajinismus konusunda internetten araştırma yapmaya başladım ve eşimle beraber yardım almaya karar verdik. Randevu alıp Yasemin Hanım'a gittik. Açıkçası başta her şey umutsuz görünüyordu. Ama insanın bir yanı da inanmak ve başarmak istiyor. Biraz tedirginlikle başlayan görüşmemiz Yasemin Hanımın tamamen güven üzerine kurulu sohbetiyle çözülmeye başladı.

Bu sorunun çözümsüz olmadığını sadece kendisine inanmamı ve ödevleri düzenli bir şekilde yapmamı istediğini belirtmişti. Tedaviye başladık ve ödevler sayesinde her geçen gün sonuca yaklaştığımı hissediyordum. Yasemin Hanım'ın hem fiziksel hem de ruhsal olarak yönlendirmeleri sayesinde vajinismus denen sorun yok oldu. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Bence en önemli aşama bu sıkıntıyı fark ettikten sonra vakit kaybetmeden yardım almaya karar vermek ve doğru uzmanı seçmek. Sonrası biraz çabayla halloluyor. İnanın…

Herkese sağlıklı ve mutlu bir cinsellik dileğiyle…

Bu hastalığı 6 Ay Kabullenmedim, Sonra

2 yıldır evliyim, birşeylerin ters gittiğini anladığımda bu hastalığı 6 ay kabullenemedim, hastalığmın farkına vardıktan sonra da yaklaşık 6 ay daha erteledim. (zaten erteleme sorununu da barındırıyormuş ya)

Eşim de ben de çok yoğun ve stresli işlerde çalışıyoruz ve anladım ki ben tedavi olmamak için sürekli bahaneler uyduruyorum… Ne yazık! Artık işleri yoluna koymanın zamanı geldiğinde araştırdım ve alanında pek çok başarıya imza atmış olan Yasemin hanımla tanıştım. İşte o zaman değişim başladı. Korkmamak gerekiyor çünkü her şeyin üstesinden gelebiliyorsunuz aslında, sadece biraz zaman sabır ve azim. Bu süreçte bir tek şunu anladım; sebepsiz yere beklemek ve ertelemek çok anlamsız. Boşa geçen zamana sonradan çok üzülüyor insan...

Sonuç mu? Mutluyum, Mutlusun, Mutlu... Sonsuz teşekkürler Dr. Yasemin İyi ki karşılaştık. Sevgiler, Şirin Kız...

Op. Dr. Yasemin Yıldız

Siz de vajinismusu yenebilir ve başarı hikayenizi bizimle paylaşabilirsiniz. Unutmayınız, vajinismus tedavisi %100 olan bir durumdur. Muayenehanemizi arayarak ilk görüşme randevunuzu alabilirsiniz.
Randevu ve Danışma Hattı: 0312 427 42 73