Vajinismusu Yenenler

AnasayfaVajinismusu Yenenler

Merhaba. Her tedavi olan kişi gibi ben de buraya yazabildiğime inanamayanlardanım. Aslında bu kendimize ve doktorumuza inanmamakla ilgili değil, bu rahatsızlık öyle çaresiz ve çözümsüz hissettiriyor ki tedavisinin olmayacağını düşündürtüyor.

Gelelim hikayeme. Eylül başında sevdiğim ve gözlerinin içine baktığımda karnımdaki kelebeklerin uçuşmasını hissettiğim sevgili eşimle bir yuva kurduk. İlk günler regl ile geçti. İlk ilişki sırasında neler olur canım çok yanar mı diye çevremden duyduğum, evli olanların dahi hala bilmediği, bir sürü yanlış bilgi ve benim bilgi eksikliğimle hissettiğim korkuyu rahatsızlığa dönüştürmüşüm. İlk denememizde hissettiğim acı sadece bu yanlış bildiklerimden kaynaklıymış bunu çok iyi anladım. Canımın yanmasıyla eşimi istemsiz olarak itişim ve titreyişim ağlayışım gözümün önünden gitmedi bir süre. Her gece eşim uyuduktan sonra gözümden yaşlar süzülürdü. Lavaboda ve gün içerisinde iş yerinde de..

Herkesin yaptığı şeyi ben yapamamış, sanki nazlı biriymişim gibi canım çok yandığı için kendimi suçlu ve eksik hissediyordum. Rabbim bu duyguyu hiç bir kadına yaşatmasın. Çok şükür ki anlayışlı ve beni seven bir eşim var. Doktor Yasemin Hanımı bulduğumda eşime söyledim. Mahçup gözlerle gidelim mi diye sordum ve sağolsun beni kırmadı. Elimde olmadan hissettiğim o korkunun mahçubiyeti ve çaresizliğini anlatacak kelime yok. Eylülün sonunda tedaviye başladım. Tedavi için karar verdiğimizde bile doktorumun söylediklerini yapabilecek miyim endişesi vardı. Ama bir taraftan da tedavi olmuş hastaların da benimle aynı korkuyu yaşadığını ve imkansız olmadığını anlattıklarını okuyup sakinleştim. Ve işte tedavi başladı. Yanlış bildiklerimiz yüzünden sinir ve kas sistemimiz etkilendiği için acı olduğunu öğrendim. Sevgili doktorumuz Yasemin Hanım'ın verdiği güven ve cesaretle 8 seansta - ki ödevlerimi aksatmadan yapsam daha erken bile olabilirdi- tedavi oldum.

Teşekkür için doktorumla görüşmeye gittiğimizde, ilk gün korkumdan ağlayarak durduğum doktorumun odasında sevinçten, yüreğimdeki o yükten kurtulduğum için Yasemin Hanım'a sarılarak ağladım bu kez. Sizlere tavsiyem, kendini kasma kalçanı kaldırıyosundur ve acıyodur kanama olacak üzerine oturmayacaksın, doktor para tuzağı diyenlerin söylemlerini dinlemeyip eşinizle konuşup bir dk bile beklemeden doktora gitmenizdir. Bu bir rahatsızlık ve biz kendimizi isteyerek kasmıyoruz, bunu anlamayanlarla tartışmaya girip kendinizi üzmeyin. Eşimize olan sevgimizde ve aşkımızda da bir eksiklik yok bu da böyle biline :) insanlar yaşamadıkları acılar üzerine öyle rahat yorum yapıp yargılayabiliyorlar ki, canınızı sıkmalarına izin vermeyin. Vajinusmus rahatsızlığı olmayan bir kadının acı hissetmeyişi, o düşüncede olanlara vajinusmus rahatsızlığı olan kadının hissettiği acı kaprisinden şımarıklığından gibi geliyor. Ne diyelim dilerim Rabbim' den hiç kimse bu durumu yaşamasın.

En büyük desteğim, anlayışıyla yüreğime su serpen biricik eşime, sevecen anlayışlı kararlı yaklaşımıyla güzel yürekli doktorum Yasemin Hanım' a ve her telefon ettiğimde içten samimi konuşmasıyla Dilek Hanım' a çok teşekkür ediyorum. Rabbim ayaklarına taş değdirmesin. Unutmayın Allah izin verirse bu hayatta imkansız diye bir şey yok. Hepinize yürekten şifa diliyorum Rabbim' den.

Merhaba Eşimle 4 yıllık birlikteliğimizden sonra evlendik. İlk gecemiz herkez gibi bizim içinde rüya gibi geliyordu rüyamız kabusa dönüştü. Defalarca denememize rağmen bir türlü cinsel birleşmeyi yapamadık. Sürekli bacaklarımda kasılmalar oluyordu eşimin bana yaklaşmasına istemsiz olarak izin vermiyordum. 2 yıl boyunca böyle devam etti bu durum ikimizi de çok üzüyordu evde artık iki arkadaş gibiydik. Daha sonra eşimin desteği üzerine tedavi olmaya karar verdim. İnternetten yaptığım araştırma sonucu vajinismus olduğumu öğrendim. O ana kadar vajinismus nedir onu bile bilmiyordum. Daha sonra vajinismus tedavisi nasıl olur onu araştırdım. Yasemin yıldız hocam onunla ilgili bütün yazılanlar söylenenler az bile. Hastaneye korka korka gittim korkuyla gittiğim yer hayatıma umut ışığı olmuştu. Yasemin Hocamın o sıcak bakışları, şefkati, bi anne arkadaş kardeş dost olmuştu bize. Daha ilk muayenemde başaracağımdan emin olmuştum. Artık hayata başka pencereden bakıyorduk çok kısa sürede tedavimiz bitti. Herşey o kadar kolay oldu ki yasemin Hocamın sihirli elleri değdi bize. Allah çıkardı karşımıza iyiki çıkardı çok mutluyuz ne ağrı ne acı hiç bişey hissetmedim bile. Herşey tahmin ettiğimden daha da güzel oldu yasemin hocama ne kadar teşekkür etsek az. Ömrümüzün sonuna kadar hep hayatımızda bir yeri olacak. Sizi çok seviyoruz yasemin hocam iyiki varsınız allah yolunuzu hep açık etsin. Son olarak sakın bizim yaptığımız ihmalliği siz yapmayın hayatınızı ertelemeyin. Böyle bir durum var ise hemen tedavinizi olun ve Yasemin hocama güvenin o dünyanın en iyi en tatlı en sevecen doktoru.

Merhaba; Hep ağlayarak okurdum başarı hikayelerini şükürler olsun ki şu an gülümseyerek kendi hikayemi yazabiliyorum. 8 yıllık evliyim cok sevdigim ve beni benden daha çok sevdiğine inandığım bir eşe sahibim. Evliliğimin ilk haftasında hiç umursamadığım nasıl olsa yaparım değidim bu hastalıkla yıllarca mücadele etmek zorunda kaldım. 8 yıl boyunca her gün kendime neden ben sorusunu sordum. Neyim eksikti ki diğerlerinden hiç bir eksiğim yokmuş aslında. Bunu Yasemin Hocamla tanıştıktan sonra anladım. Bir sürü doktor araştırdım, bir sürü insanla görüştüm sonra Yasemin Hocamın bir tv programını izledim internette o kadar güzel anlatıyordu ki bizim yaşadıklarımızı. Randevu almak için aradığımda Dilek ablanın o sıcacık samimi konusması daha çabuk karar vermemi sağladı. Yasemin hocamla ilk görüşmemizde sesindeki huzur, bakışlarındaki güvenle bize doğru yerde olduğumuzu hissettirdi. Ve eşimle ilk seans sonunda doğru yerdeyiz ve biz bu işi basaracağız dedik birbirimize.

Vee evettt biz bu işi başardık, halen hayal gibi ne bir kasılma ne bir can yanması hiçbir şey yoktu. Meger boşunaymış bu kadar korku. Her denemenin ardından sessizce ağlardım bu kez bağıra bağıra mutluluktan ağladım. Sizin sayenizde hocam.

Nasıl teşekkür edilebilir ki size ne soylesem az kalır. Kendime olan güvenimi, uykusuz geçen gecelerimi bana geri verdiniz. Şimdi bambaşka bakıyorum hayata umutlarım var, anne olma hayallerim var. Siz bizim en büyük sırdaşımızsınız ve bundan sonra hep dualarimızdasınız. Allah size sağlık versin, güç versin. Versin ki insanların hayatına güneş gibi doğmaya devam edin. TEŞEKKURLER GÜZEL KADIN BANA DA KADIN OLMAYI ÖĞRETTİĞİN İÇİN 😊🙏

Öncelikle merhaba eşimle üniversitede de tanışmış ve uzun yıllar flört ettikten sonra okul da bitince evlilik kararı aldık. Birbirimizi deliler gibi seviyorduk. Evlenmeyi dört gözle bekliyorduk ikimiz de ve nihayet formaliteleri atlatıp evlendik. Herkeste olduğu gibi bizde de ilk gece heyecanı vardı. İlk denememizde başarısız olduk. Önemli değil daha önümüzde uzun zamanlar var dedik. Ama her denememizde sonuç değişmedi. Eşim kasılıyor acı çekiyor beni itiyor ve ağlama nöbetleri geçiriyordu. Uzun bir dönem sürekli erteledik. İki kere kadın doğuma gittik ve sorunun olmadığını psikolojik olduğunu söylediler. Bir sürü saçma sapan yol denedik. İçki, emla isimli uyuşturucu krem vs ama hep sonuç aynı idi. İkimizin de psikolojisini bozuyordu bu durum. İnternette yaptığımız araştırmalar sonucu vajinismus oldğunun farkına vardık ve tedavi için doktor araştırmaya baktık. Bir sürü doktor var bu konuda ama en samimisi Yasemin hanım geldi. Hem tedavi ücreti maküldü hem de yapılan yorumlar çok olumluydu. Telefon edip asistanı Dilek hanımdan bilgi aldık ve uygun bir tarihe randevu aldık. Yaşadığımız şehirde bu konuda uzman çok olmasına rağmen Ankara'ya yola çıktık. Daha ilk gün seansta doğru yerde olduğumuzu anladık. Doktor hanımın desteği uzmanlığı ve eşimin istenilen her ödevi azimle yapması sonucu 4 seansta bu hastalığı atlattık. İkimizin de üstünden büyük bir yük kalktı. Allah gönlünüze göre versin Yasemin Hocam. İnşallah kızımız olursa adını YASEMİN koyacağız. Biz tedavi için bir seneden fazla bekledik pişman olduk tavsiyemiz hiç beklemeyin. Unutmayın bu bir hastalık ve tedavisi var. Gitmişken Ankara'nın da tadını çıkarın.😀😀

Osmaniye’de yaşayan bir hemşireyim. 9 ay önce eşimle severek evlendik. Artık beklediğimiz ve umut ettiğimiz o gün gelmişti. İçten içe acaba nasıl olacak diye merak ediyordum ama herkes nasıl yaptıysa biz de yaparız diyordum.

Ama olmadı biz birlikte olamadık balayına gittik orada da birkaç denememiz oldu ama yine başarılı olamadık. Neyse dedik kasmadık balayının tadını çıkardık. Ama günler haftalar aylar geçiyor bizde bir gelişme olmuyordu. Bir gün aile hekimliğine gittiğimde konuyu doktora açtım bana vajinusmus olabilirsin dedi. O an bir duraksadım vajinusmus neydi neden benjm başıma gelmişti. Eve geldiğimde konuyu araştırmaya basaldım. Aynen benin yaşadığım şeyler anlatılıyordu sanki okuduklarım benim duygularımın yazıya dökülmüş haliydi. En azından tanıyı bulmuştum, bana ne olduğunu biliyordum zaten gittiğim bir psikolog vardı onu aradım gel konuşalım dedi. Ben zaten cinsel terapistim aynı zamanda dedi. Sevinmiştim ne olduğunu bulmuştum ve çözümü vardı. Terapiye başladık eşim ilk seansta geldi sonra ben tek devam ettim günler geçiyor aylar geçiyor yine bir çözüm olmuyordu.

Bu arada benim eşimle kavgalarım artarak devam ediyordu. Sudan sebeplerden kavga çıkarıp öfkeleniyordum. Nöbetlerde hep gerginim mutsuzum, her konunun sonu hep oraya gidiyor. Artık eşim de içine kapanık pek konuşmaz olmuştu, hele o konu açılınca gerginliği belli oluyordu. Sanki her mesele her sorun ona bağlı o hayatımdan çıksa gitse her şey hallolacak gibi. Terapistten de sıklmiştim artık bir çözüm bulamıyor üstüne üstlük bizi daha fazla çıkmaza sokuyordu. Ona da iyice gıcık olmaya başlamıştım. Terapiste eşimle gittiğimiz bir gün ciddi bir kavga ettik yine bir çözüm yolu göstermeyip birbirinizi dinlemiyorsunuz bunu evde konuşun deyince benim tepem attı bir daha bu kadını görmek istemiyorum dedim. İyice depresyona girmiştim, sanki dünya başıma yıkılmış da ben altında kalmıştım öyle bir duyguydu. Sanki herkes mutlu bir ben mutsuzdum. Yine ağladığım ve kendimi berbat hissettiğim bir gün şans eseri Yasemin Hanımın sitesine girdim, hasta yorumlarını okudum 5 günde bir haftada bundan kurtuldum yazıyordu. Ben inanamıyordum nasıl beni aylarca hapseden bu illet bu kadar kısa sürede çözülürdu. Umutlandım aradım Dilek Abla açtı telefonu ben kim olduğunu nasıl bir insan olduğunu bile bilmeden 15 dk dilek abaya ağlamıştım.☺ O ise beni teselli etti, canım kısmetinde varsa gelirsin inşallah dedi. O gün anladım beni oraya çeken bir şeyler vardı. Ama eşimi nasıl ikna edecektim zaten bu süreçte yıpranmıştık, daha fazla yıpranıp üzülmemi istemiyordu. Biraz düşünelim bunu dedi. Ben herhalde gitmeyeceğiz dedim. Zamana bıraktım hep dua ettim Rabbim hayırlı bir sonuca ulaştır diye. Sonra eşim bi gün kendiliğinden gidelim dedi.

Havalara uçtum resmen, izinler alındı raporlar ayarlandı artık Ankara yolcusuyduk. Gidiyorduk ama kafamda bin tane soru vardı acaba diyordum. Klinikten içeri girdik Dilek abla bizi sıcacık gülümsemesiyle karşıladı, sohbet etti rahatlattı. Sonra sıra bize geldi Yasemin Hanımın yanına girdik. O kadar heyecanlıydım ki kalbim yerinden çıkacaktı sanki. Yasemin Hanımla konuştuktan sonra tamam dedim artık doğru yerdeyim. Rabbim karşımıza işin ehlini çıkarmıştı. Ankara’da hem gezdik hem eğlendik hem egzersizlerimizi, yaptık veeee 4 günde bu illetten kurtulduk 😊😊😊 eşim de ben de artık dünyalar bizim olmuştu. üzerimizden koca koca kayaları attık gitti. Hamdolsun karşımıza doğru insanlar çıkmıştı. Artık huzurla uyuyorum yüzüm bir ayrı gülüyor eşimle muhabbetim huzurum mutluluğum yerinde. İyiki gelmişiz diyoruz.

Rabbim hepinize bu mutluluğu yaşatsın kesinlikle doğru adres burası 1 günde 3 günde %100 çözüm reklamlarina aldanmayın. Siz azimli olduğunuz sürece zaten zafer çok yakındır uzun sürmeyecektir acele edip hataya düşmeyin. Buradan sabrımın selameti olan eşime yasemin hocama ve dilek ablama sonsuz teskkurler bana bu mutluluğu yaşatan Rabbime hamdolsun nn. …🙏☺☺

İnsanın başına gelmeyince gerçekten bilmiyormuş. Evlendik o kadar mutluyduk ki ama bu mutluluk o kadar da uzun sürmedi. Daha adını bile bilmediğimiz bir hastalığım varmış. Ama derdi veren rabbim dermanınıda veriyormuş ki şükür yasemin hocamızı çıkardı karşımıza rabbim’e ve yasemin hocamıza ne kadar şükretsek az…

Öyle bir stres yaşadım ki. İnsan resmen hayattan kopuyor. Eşimden ayrılmayı bile düşündüm. Her denememizde olmayınca her zaman ayrı bir hayal kırıklığı oldu çok yıprandım oysa daha 15 günlük evliydik. Erken teşhis yapmış olduk.

Her defa denemeden sonra ayrı yıkıldım, ama eşimin bana her zaman desteği oldu hakkını yiyemem şans eseri yasemin hocamızın facebook’da sayfasını gördüm şans eseri girdim bu sayfa neymiş, vajinusmus neymiş diye bir baktım yaşadığım sorunlar. Görene değilde göstertene bakmak lazım… Hayatta herşey bir imtihan. Ve herşey insanoğlu için bizim için…

Çok ağladım, uyumadım sabahlara kadar… ve tedaviye gitmeye karar verdik radndevu aldık ilk randevumuzda çok stresliydim acaba ne olcak nasıl olcak diye içim içimi yedi durdu ilk görüşme güzel geçti yasemin hocam rahatlattı bizi seanslara başladık. İlk başlarda seanslar ne kadar zor gelse bile gerisi çorap söküğü gibi bir bir söküldü. Ve ne yaptıysak eşimle beraber yaptık ilk başlarda olmuyor diye ağlamalar sinirlenmeler hepsi geldi geçdi ve 8.seansda sona erdi tedavi ve mutlu son elhamdülillah… Umudumuzu kesmememiz lazım en önemlisi bu birazda sabr etmek gerekiyor galiba… Yasemin hocamıza ve tatlı mı tatlı dilli güler yüzlü dilek ablamıza çok çok teşekkür ederiz. Minnettarız bir yuva daha yıkılmadan ayağa kalktı…

Herşey bitti tamam diyorsun ama rabbim son sözünü söylemedi o “ol” derse herşey oluverir… Sıkı sıkı bağlanmak lazım tevekkül etmek lazım.

Allah sizlerden razı olsun… iyi ki varsınız iyi ki tanımışım sizleri…

… Her şey sevdiğim adamla 20 yaşımdayken hayatımızı birleştirmek için karar alıp evlendiğim günün akşamına kadar çok güzeldi taki akşam sevdiğim insanla yalnız kaldığımda hayatımın şokunu yaşadım. Kocamla ilişkiye giremiyor, korkuyor ve kocamı istemsiz itiyordum bu durum normaldir dedim tekrar deneriz dedim olmadı, günler haftalar geçti bir türlü ilişkiye giremiyordum.

Evlendiğimiz günden iki ay geçmişti internette Yasemin hocamın numarasını buldum eşimin hocamı hemen aramasını istedim. Kendisi arar aramaz randevu aldı ve akşam eve gelirken bana söyleyince bir an korktum.Çok tuhaf bir duyguya kapıldım hem bu dertten kurtulmak istiyordum hemde ilişkiye girmekten kaçmak istiyordum. Ankaraya hocamın yanına gittik. Hocamla görüştüm ödevlerimi verdi.

Ödevlerimi yapmaya başlayınca daha önce hayalini bile yapmaktan korktuğum şeyleri yapmaya başladım ama hala ümitsizliğim üzerimdeydi. Seansları başarıyla tek tek geçmeme rağmen bu hislerim hala üzerimdeydi. Beşinci seansın akşamında başardım. Başardım ama hala başardığıma inanamıyordum.Bana anlatılan Dede Korkut hikayelerine göre :) bu olay bana çok ağrılar çektirmesi ve günlerce ağrısından uyuyamamam lazımdı ama hiç biri olmadı. Ertesi gün tekrar denedim ve yine beklemediğim bir şekilde çok kolay başardım ama yine karamsardım ya bir daha yapamazsam diye düşünceler beynimi kemiriyordu.Evet kader günü gelmişti beşinci seansın sonunda yasemin hocama müjdeyi verdik tabi müjdeyi verirken de karamsarlığımı anlattım. Hocam bu düşüncelerin normal olduğunu yakın zamanda geçeceğini söyleyince mutluluktan ne yapacağımı bilemedim.Şimdi çok mutlu ve huzurluyum çünkü korkularımın en büyüğünü atlatmıştım.Korkularımın en büyüğünü bu kadar kolay bir şekilde atlattıktan sonra hayata bakış açım değişti artık eski ben yerine yepyeni bir ben olmuştum çok cesaretli bir kişiliğe büründüm. Bu süreçte bana destek olan kocamı çok ama çok seviyorum, korkularımı yenmeme yardımcı olan hocama teşekkür ediyorum.

Yasemin hocam Allah yar ve yardımcınız olsun dualarımda sizleri unutmuyorum. Vesselam

İki yıl beraberlikten sonra evlenmeye karar vermistik… İlk gece ilişkiye giremeyip hastanelik olup 1 hafta ara vermiştik. Balayında denemeye karar verdik fakat ne yazık ki yine hüsranla sonuclanmıştı. Bir sonraki gün ve bir sonraki gün deyip bahaneler bulmaya baslamıstım ama sanslıyım ki esimin bana olan desteği ve güveni hiç bitmedi Bu şekilde 4 yılımız geçti. .Artik kendime olan güvenim inancım tamamen kaybolmustu asla iliskiye giremiyeceğim ve en önemlisi de anne olamayacağım düşüncesi gün geçtikçe beni yıpratıyordu. Eve kapanıp telefonları bile açmak istemiyordum. Maddi ve manevi çöküşte idik. İçkiler, uyuşturucu kremler daha neler neler deneyip bir sonuca varamadık. Ta ki internette araştırma yaparken Dr. Yasemin hanımı görene kadar işte o gün içimi büyük bir umut kapladı. Hemen eşimi arayıp randevu almasını istedim ve ilk görüşmeye gittik. Yasemin Hanımın ilk konuşması beni bu işe motive etmesi en önemlisi de güler yüzlü ve pozitif enerjisi benim bu rahatsızlığı yeneceğim inancımı kat ve kat arttırmıştı. Bir gün sonra ilk seansımız başladı. Yasemin Hanımın mükemmel bir tedavi yöntemi ile vajinusmusu 1 haftada yendim ve 4 yıl sonra ilk kez ilişkiye girdim ve şu an hala bu rahatsızlıktan kurtulduğuma inanamıyorum…. Bütün çaresizliğimin ve umutsuzluğumun yerini büyük bir sevinç kapladı. Yasemin hanım beni resmen hayata geri döndürdü. Hocam sizden Allah razı olsun siz benim mucizem siz benim hayatımın bir parçası oldunuz. Eğer siz olmasaydınız ben asla ve asla vajinusmus rahatsızlığından kurtulamayacaktım. Size nasıl teşekkür etsem azdır size hayatım boyunca minnettarım ve bu yazım benim gibi çaresizliğe düşüp çare arayanlara derman olsun inşallah…

Eşim de duygularını paylaşmak istedi sizinle, aşağıdaki de onun yazısı

2009 yılı ağustos 25 de tanıştık zamanla bu tanışma büyük aşka dönüştü bu aşkı 2011 yılında evliliğe kadar taşıdık çok mutluydum. Her yolu denedik tatile gittik, ilaç kullandık, içki kullandık ama bir türlü olmuyordu. Beraber olamıyorduk. Günler geçtikçe şu gün yapalım bugün yapalım ve sonunda dört yıl oldu artık maddi manevi tamamen çöktük artık mutsuzluktan her gece sinir krizine giriyordum. Artık ikimizinde canına tak dedi, Dr. Yasemin Yıldız ile tanıştık iyi ki de tanışmışız Allah razı olsun ondan bizi gerçekten maddi manevi hayata bağladı ne kadar teşekkür etsem az kendisine. Kendi beni görünce şok olmuştu ilk gün, çünkü resmen ağlıyordum çünkü artık hayata küsmüştüm şimdi ise sayesinde tekrar hayata bağlandık.Şimdi çok mutluyuz sayesinde..boşuna içki alkol başka türlü şeyler denemeyin hepsi boş 4 yıl boşuna vakit geçirmişiz vaktinizi boşuna harcamayın bence Dr Yasemin Yıldız ile tanışın o muhteşem bir insan…

Op. Dr. Yasemin Yıldız

Siz de vajinismusu yenebilir ve başarı hikayenizi bizimle paylaşabilirsiniz. Unutmayınız, vajinismus tedavisi %100 olan bir durumdur. Muayenehanemizi arayarak ilk görüşme randevunuzu alabilirsiniz.
Randevu ve Danışma Hattı: 0312 427 42 73